WEARSTRIP,SLIDE RAIL -46.40"

Artikelnr: 3604-613
708,00 kr
increase decrease
Onlinelager: Beställningsvara, beräknad leveranstid (Kontakta oss).
  • Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
*
*
Dålig
Utmärkt
Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
Kunder som köpte denna köpte också

Startsnöre 6mm

Startsnöre som sitter standard på alla Arctic Cat snöskotrar från 2012-. Ett 6 mm startsnöre är ett måste på dessa modeller då dom nöter relativt mycket på snöret och kan behöva bytas med cirka 300 mil intervaller.
468,00 kr

Meshtyg Luftburk Arctic Cat SX600 vänster

Meshtyg till övre delen av luftburken för Arctic Cat SX600, vänster sida. Tillverkad för att säkerställa optimal luftgenomströmning samtidigt som den effektivt stoppar snö, smuts och skräp från att tränga in i luftburken. Materialet är slitstarkt och anpassat för tuffa vinterförhållanden, vilket ger pålitlig prestanda och längre livslängd på din snöskoter.
750,00 kr

Meshtyg Luftburk Arctic Cat SX600 höger

Meshtyg till övre delen av luftburken för Arctic Cat SX600, höger sida. Tillverkad för att säkerställa optimal luftgenomströmning samtidigt som den effektivt stoppar snö, smuts och skräp från att tränga in i luftburken. Materialet är slitstarkt och anpassat för tuffa vinterförhållanden, vilket ger pålitlig prestanda och längre livslängd på din snöskoter.
770,00 kr

Startfjäder Arctic Cat 800/1000 2007-17

Startfjäder till Arctic Cat 800 & 1000cc Suzukimotorer tillverkade mellan 2007-17
265,00 kr

Toppsats Arctic Cat 600 LC

Toppsats för Arctic Cat 600 LC – en komplett packningssats för dig som utför motorrenovering eller service på cylinderhuvudet. Denna sats är specifikt framtagen för Arctic Cats vätskekylda 600-motorer och innehåller alla kritiska o-ringar och tätningar som krävs för att säkerställa att kompression och kylarvätska hålls på plats. Tillverkad i material med hög värmetålighet för lång livslängd under tuffa förhållanden.

1.385,00 kr