Mærke/model | Fra år | Indtil år | Info | |
ARCTIC CAT |
||||
F800 | 2013 | 2013 | ||
M800 | 2012 | 2012 | ||
YAMAHA |
||||
SR VIPER | 2016 | 2016 |
Produktspesifikasjoner
Attributtnavn | Attributtverdi |
---|---|
Filter (Märke) | Arctic Cat, Yamaha |
Kun registrerte brukere kan skrive anmeldelse
Kunder som kjøpte denne varen kjøpte også
Dragkrok snöskoter
Universal dragkrok för snöskoter som kan monteras på många modeller från Lynx, Skidoo, Arctic Cat, Polaris & Yamaha. Gjord för att fästa med M10 bult med justerbar infästning på 55-75mm cc mått. Godsets diameter på kroken är 16mm.
€43,37
Tändstift BR9EYA NGK
Tändstift från NGK som är ett av dom vanligaste till snöskotrar med 2 takts motorer. Sitter bland annat standard på alla Arctic 2-t från 1997 och nyare
€7,98
Bussning teleskop vänster
Vänster bussnings halva för teleskopstyre / styrstolpe till Arctic Cat Crossfire, XF & M modeller
€2,25
Backklack Variator Arctic Cat 2012-15
Backklackar som sitter i sekundär (bakre) variator, säljes styck. Dessa sitter monterade på den fasta variatorskivan och hör du ett onormalt ljud när du skall lägga in backen på din Arctic snöskoter är det oftast dessa som har gått sönder. Rekommenderas att byta båda samtidigt. För att byta klackarna lossar du variatorn och sedan kommer man åt från baksidan av variatorn att lossa på skruven som håller klacken.
€7,03